Ultima 2

W ramach obchodów 30-lecia w 2019 roku wdrożyliśmy naszą flagową topologię wzmacniacza ULTIMA do nowego monofonicznego wzmacniacza mocy, Ultima 2.

Nowa topologia wzmacniacza ULTIMA 2 została zapożyczona z flagowego modelu ULTIMA zaprezentowanego w 2018 roku. Mimo, że dzieli to samo DNA Chorda to staje się bardziej przystępna niż większy przedstawiciel tego segmentu monofonicznych końcówek mocy.

Nowa 750-watowa ULTIMA 2 jest bezpośrednim zamiennikiem SPM 6000 MKII, stanowi ważną część naszego flagowego asortymentu Reference. Wzmacniacz otrzymał odnowioną obudowę według najnowszego projektu Johna Franksa. Precyzyjnie obrobione chassis wykonane jest z aluminium klasy lotniczej. Posiada solidny panel przedni o grubości 28 mm z kulistym przyciskiem zasilania z poliwęglanu, który świeci w trybach gotowości i pracy. Dyskretnie ukryty przełącznik na panelu przednim, umieszczony dokładnie w pionowej linii podziału, umożliwia przyciemnienie oświetlenia.

Podobnie jak wszystkie pełnowymiarowe i referencyjne wzmacniacze Chord Electronics, nowa ULTIMA 2 jest dostępna w dwóch wykończeniach: Jett Black lub Argent Silver. Wzmacniacze można również wyposażyć w system Integra Leg w wykończeniach Jett Black, Argent Silver, Nickel lub w wysoce wypolerowany czarny akrylowy blok boczny. Tylny panel wzmacniacza zawiera zarówno zbalansowane, jak i niesymetryczne połączenia, wysokiej jakości zaciski głośnikowe, trigger 12V i IEC typu C-19.

Moc wyjściowa 750w RMS per channel @ 0.05% distortion into 8Ω,
1305w RMS per channel into 4Ω
Pasmo przenoszenia

-1dB @ 0.2Hz to 46kHz and -3dB 0.1Hz to 200kHz

Stosunek s/n

Lepszy niż -89dB

Separacja kanałów Lepszy niż 90dB
Impedancja wejściowa

100kΩ Unbalanced/Balanced

Impedancja wyjściowa 0.04Ω
WZMOCNIENIE 30 db
Wymiary z systemem nóg 18cm (H) x 48cm (W) x 67cm (D)
Wymiary z bocznymi panelami  15cm (H) x 42cm (W) x 67cm (D)