Ultima3

Flagowa topologia wzmacniacza ULTIMA została teraz zaimplementowana w nowym wzmacniaczu monofonicznym o nazwie ULTIMA 3, w ramach obchodów 30-lecia firmy Chord Electronics.

Nowa topologia wzmacniacza ULTIMA jest teraz bardziej przystępna niż kiedykolwiek przedtem, gdy ze wszystkimi najlepszymi walorami trafiła do nowego monofonicznego wzmacniacza mocy ULTIMA 3.
Nowa końcówka mocy jest w każdym względzie bezprecedensowym produktem Chord Electronics posiadającym tą samą formułę, co jej więksi towarzysze.

Nowa 480-watowa ULTIMA 3 zastępuje SPM 1400 MKII i stanowi pełnowymiarowe urządzenie. Wzmacniacz otrzymał odnowioną płytę czołową wraz z najnowszym projektem układów stworzonych przez Johna Franksa. Precyzyjnie wykonana obudowa CNC wykonana jest z aluminium klasy lotniczej i ma stonowany, solidny panel przedni o grubości 28 mm posiada kulisty przycisk zasilania z poliwęglanu, który świeci w trybach gotowości i pracy; dyskretny i ukryty przełącznik na panelu przednim, umieszczony dokładnie w pionowej linii podziału, umożliwia przyciemnienie oświetlenia.

Podobnie jak wszystkie pełnowymiarowe i referencyjne wzmacniacze Chord Electronics, nowa ULTIMA 3 jest dostępna w różnych wykończeniach Jett Black lub Argent Silver. Wzmacniacz można również wyposażyć w charakterystyczny system Integra Leg, który można układać jeden na drugim, w wykończeniach Jett Black, Argent Silver, Nickel lub z czarnymi akrylowymi blokami bocznymi wzmacniacza. Tylny panel wzmacniacza zawiera zarówno zbalansowane, jak i niesymetryczne połączenia, wysokiej jakości zaciski głośnikowe, trigger 12V i IEC typu C-19.

Moc wyjściowa 480w RMS per channel @ 0.05% distortion into 8Ω
Pasmo przenoszenia

-1dB @ 0.2Hz to 46kHz and -3dB 0.1Hz to 200kHz

Stosunek s/n

lepszy niż -84dB

Separacja kanałów lepszy niż 90dB
Impedancja wejściowa

100kΩ Unbalanced/Balanced

Impedancja wyjściowa 0.04Ω

Wymiary ze zintegrowanymi nogami

18cm (H) x 48cm (W) x 36cm (D)
Wymiary z akrylowymi bokami 15cm (H) x 42cm (W) x 36cm (D)
Waga 22.4 kg