Ultima

REFERENCYJNY 780-WATOWY WZMACNIACZ MOCY
Nowe dzieło sztuki jako efekt 30 letniego doświadczenia czyli flagowy wzmacniacz mocy, w którym wykorzystano najnowszą topologię układów Johna Franksa.

Monofoniczne wzmacniacze mocy ULTIMA zostały stworzone z myślą o najlepszych systemach hi-end, które co wynika z ich natury, są wyposażone w najbardziej wymagające i najtrudniejsze do napędzenia kolumny głośnikowe. Wzmacniacze mocy ULTIMA dostarczają niezrównanego poziomu mocy i są w stanie bez trudu napędzać każdą kolumnę głośnikową.

ULTIMA jest największym osiągnięciem w dziedzinie wzmacniaczy, jakie powstało w ciagu 30-letniej historii firmy. Osiągnięciem, bazującym na trzech dekadach doświadczenia w produkcji wzmacniaczy, opartym na własnej technologii. Jest to całkowicie nowa topologia układów, pierwszy, kompletnie nowy projekt, od czasu kiedy firma weszła na rynek. Nowy system korekcji błędów, jest rozwinięciem pracy Dr Malcolma J Hawksfordsa (emerytowanego profesora Uniwersytetu Essex), który udoskonalono rozwiązaniami Boba Cordella z Laboratoriów Bella.

ULTIMA zawiera nowej generacji technologię firmy Chord Electronics, zaprojektowaną w oparciu o zaawansowaną korekcję błędów Cordella oraz autorskie rozwiązania Johna Franksa, stosowane w zasilaczach impulsowych, działających na ultra wysokiej częstotliwości.

Monofoniczny wzmacniacz ULTIMA ma niesamowite 64 firmowe tranzystory mocy MOSFET, wymagające najbardziej zaawansowanych i wyszukanych obwodów sterujących, które w odpowiedni sposób pozbawiono komponentów degradujących dźwięk. Obwód sterujący składa się na wzmacniacz o ultra niskich zniekształceniach, wysokim napięciu, operujący przy bardzo wysokiej szybkości 300 V/ms z zaawansowanymi technikami sprzężenia do przodu i kompensacji sprzężenia zwrotnego.

ULTIMA jest niezwykle mocny – dostarcza 680W przy obciążeniu 8Ohm, 1400W przy 4Ohm i 2800 przy 2Ohm. Wydajność prądowa przekracza 500A, a ekstremalnie wysokie natężenie prądu, zróżnicowane w zależności od prędkości z jaką dostarczane mogą być szczytowe poziomy, przekłada się na zdumiewającą dynamikę, wierność reprodukcji i niezrównaną muzykalność.

ULTIMA to prawdziwie bezprecedensowa konstrukcja wzmacniacza o wyjątkowej wydajności i jeden z najbardziej zaawansowanych projektów wzmacniacza hi-fi na świecie.

Moc wyjściowa 780w RMS na kanał (8Ω)
1405w RMS na kanał (4Ω)
Pasmo przenoszenia

-1dB @ 0.2Hz do 46kHz oraz -3dB 0.1Hz do 200kHz

Stosunek s/n

lepszy niż -90dB

Separacja kanałów lepszy niż 90dB
Impedancja wejściowa

100kΩ Unbalanced/Balanced

Impedancja wyjściowa 0.04Ω

Wzmocnienie

30dB
Wymiary z systemem nóg 30.5cm (H) x 48cm (W) x 67cm (D)
Wymiary z bocznymi panelami 28.5cm (H) x 42cm (W) x 67cm (D)